MOBİL CERRAHİ KLİNİK - STKK30AG30

MOBİL CERRAHİ KLİNİK - STKK30AG30

Ürün Adı: MOBİL CERRAHİ KLİNİK
Model: STKK30AG30
Marka: SEMITURK

Tasarım; 3 dingilli yarı römork şeklindeki “mobil cerrahi klinik projemiz” trafik regülasyonlarına uygun 8 ünite olarak tasarlanmıştır.

1- DUVARLAR

Karavan şeklinde tasarlanan treyleri oluşturan duvarlar iç ve dış CTP kompozit panellerden oluşmuştur.32 (densty)/ yoğunlukta ısı ve ses yalıtımlıdır. XRAY odalarındaki tüm duvarlar ve operatör kabini radyasyona karşı kurşun korumalıdır.

2-GÜNEŞ PANELİ

Treylerin kendi elektriğini üretebilmesi için tavanında güneş yönüne doğru hidrolik hareket edebilen güneş panelleri bulunmaktadır.

3-HİDROLİK AYAKLAR

Treylerin içinde çalışma anında özellikle ameliyat sırasında treyleri yere sabitleyen hidrolik hareketli 6 adet yere basma ayağı bulunmaktadır.

4-KLİMALAR

Treyler iç mekanının ısısını oda sıcaklığında sabit tutabilmek için Klimalar bulunmaktadır.

5-SU TESİSATI

Lavabolar ve tuvaletler için 1 tonluk temiz su tankı 1,5 tonluk atık su tankı bulunmakta böylelikle kendi atığını bünyesinde toplayarak aynı zamanda çevre dostu bir projedir.

6-JENERATÖR

treylerin ön kısmında 380/220 volt elektrik üretebilen 22 kw'lık jeneratör vardır jeneratöre ihtiyaç olduğunda titreşime neden olmaması için aşağı indirmek ve yerine kaldırmak için vince sahiptir ve vinç hiçbir elektrik bağlantısı olmadan güneş pilleri sayesinde çalışabilmektedir.

7-SAHANLIKLAR

Treyler yan tarafında hidrolik hareketli sahanlık olup ÇIKIŞ merdiveni ve sedye rampası mevcuttur.iş güvenliği dikkate alınarak Alüminyum bariyerlerle ile çevrelenmiştir.

8-AYDINLATMA

İç aydınlatmaları led lambalar ile sağlanmakta olup dış sahanlık bölümünde 2 şer adet lambaları bulunmaktadır.treyler üzerinde 2 adet projektör ilerde çevre aydınlatması yapılmaktadır.

-Teknik bilgiler;

1.Ünite;

* ACİL - GENEL CERRAHİ - AMELİYATHANE VE POSTOP (AMELİYAT SONRASI) bölümü bulunmakta

2.Ünite;

* RÖNTGEN – LABORATUVAR - ECZANE – DAHİLİYE - POLİKLİNİĞİ bulunmakta

3.Ünite: 4 Üniteden oluşur.

* Röntgen - labaratuvar- eczane

* 1. Poliklinik ( çocuk-KBB )

* 2.Poliklinik (nisaiye- ortopedi-genel cerrahi) bölümü bulunmaktadır.