BüyükYüksel Damper 1989 yılında kurulmuş ve faaliyet alanında üretime başlamıştır. Üretime sırasıyla Konya Karatay Sanayi ‘nde başlamış, üretimini ve hedeflerini büyüterek Özel Organize Büsan Sanayi’nden sonra 2. Organize Sanayinde üretimine devam etmiştir. 2003 ten günümüze yaptığı önemli ihracatlarla çeşitli kurumlardan sertifikalar almış ve satış ağına yurt dışı piyasasını da eklemiştir.


İmalat sektörüne; 2005 yılından itibaren artırdığı ar-ge çalışmalarıyla yeni ürünler kazandırmıştır. Geliştirdiği ve ürettiği tüm ürünlerde yeni trafik ve ceza kanunlarını göz önünde bulundurup uygun standartlara göre üretimine devam etmektedir. Ürünlerinde daha kaliteli ve uygun malzeme kullanarak hafif ve mukavemeti yüksek ürünler ortaya koymaktadır. Müşterinin ürünü kullanacağı alan ve yüke göre gerekli tonaj mukavemeti ar-ge çalışmaları ile ortaya çıkardığı ürünlere yansıtmaktadır. Türk Standartlarının yanı sıra Avrupa Birliği standartlarını ve regülasyonlarını da yakından takip etmekte ve üretimde bu standartlar da dikkate alınmaktadır. Bazı özel üretimler Amerikan Hükümeti Motorlu Taşıtlar Regülasyonlarına uygun üretilmektedir. Üretim sistemi K–Q TS EN ISO 9001–2000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasına sahiptir.

Sektöründe yurt dışı satışlarda büyük başarı yakalayan YÜKSEL Dorse & Damper 2009 yılında SEMITURK markası ile markalanmıştır ve bu marka ile birçoğumuzun ismini bile duymadığı ülkelerde "YÜKSEL - SEMITURK" etiketinin yollarda dolaşmasını sağlamıştır. Şu ana kadar ürünlerinin kullanıldığı tespit edilen ülkeler Almanya, Angola, Azerbaycan, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Etiyopya, Irak, Katar, Kazakistan, Kongo, Kuveyt, Lübnan, Romanya, Ürdün, Suudi Arabistan ,Tanzanya, Gana, Libya'dır. 2008 yılı içerisinde bu ülkelere Cezayir, İngiltere, Ukrayna ve hatta Çin Halk Cumhuriyetini de eklemeyi hedeflemektedir.

Firma Bünyesinde, kara taşımacılığında kullanılan tüm Dorse, Damper, Tanker Dorse, Lowbed ve bunların farklı modellerinin imalatları yapılmaktadır. Ürünlerinin %60 i iç piyasa olmak üzere %40 ü diğer ülkelere ihraç edilmektedir. Firma, tüm çalışmalarını en önce müşteri memnuniyeti olmak üzere, kurumsallaşma ve şu anda sahip olduğu markalaşmanın daha saygın ve seçici bir şekil kazanması arzusu ile çalışması için motive etmektedir. Yakalanan başarının haklı gurunu yaşayan YÜKSEL Dorse & Damper’ 2015 yılında yoluna azimle devam edecektir...


Yarı römork ve taşımacılık sektöründe markası ile aranan Pazar liderlerinden olmaktır.


Talepleriniz doğrultusunda kalite politikamızdan vazgeçmeden, en uygun fiyatla, zamanında sizlere sunduğumuz ürünlerle çözüm ortağınız olmaktır.


BüyükYüksel Damper aldığı sertifikaların yanında bazı önemli belgelere de sahiptir. Belgelerimiz aşağıda liste halinde yer almaktadır:

• KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ
• MARKA TESCİL BELGESİ (SEMITURK MARKASI )
• CE UYGUNLUK BELGESİ


BüyükYüksel Damper ortaya koyduğu ürün ve yaptığı önemli ihracatlarla ödüllendirilmiştir. Zaman zaman basın kuruluşları tarafından da yakından takip, çeşitli sertifikalarla ödüllendirilmiştir. Bunlardan bazıları ekteki resimlerde yer almakta ve aşağıda liste halinde bulunmaktadır:

KONYA TİCARET ODASI – Döviz kazandırıcı hizmetler gösterilen başarı
KONYA TİCARET ODASI – Döviz kazandırıcı hizmetler gösterilen başarı (2)
KONYA TİCARET ODASI – Döviz kazandırıcı hizmetler gösterilen başarı (3)
KONYA TİCARET ODASI – Döviz kazandırıcı hizmetler gösterilen başarı (4)
QUALITY MANAGEMENT SYSTEM CERTIFICATE
IQNET CERTIFICATE
KONYA SANAYİ ODASI
ORTA ANADOLU İHRACATÇILAR BİRLİĞİ